Hotel, Restaurant and Travel

Management Consulting

HotelConsult

 

 

 

 

 

 

Firma QR Quality Reservations Deutschland GmbH vstoupila od 1. ledna 2006 na Český hotelový trh a pro své zastupování si vybrala firmu HotelConsult ing. Tomáše Startla.

 

Quality Reservations patří ke špičkovým zprostředkovatelům napojení nezávislých hotelů na elektronické distribuční systémy. V Německu obstarává napojení pro téměř 300 hotelů. Činnost zahájila v roce 1996 a nyní se spojila s ing. Tomášem Startlem a jeho firmou HotelConsult a nabízí za velmi rozumnou cenu kvalitní a uživatelsky přátelské prostředí napojení pro nezávislé hotely všech velikostí a kategorií. Výhodou jsou nízké zaváděcí náklady—dokonce od roku 2008 je zavedení zcela zdarma a následné platby pouze jako provize z realizovaných rezervací—tzn. žádné roční ani měsíční fixní poplatky! Zároveň školení je přes konferenční internetový hovor vč. internetové prezentace na náklady QR, snadné zúčtování komisí pro cestovní kanceláře přes centrální bankovní system jedním příkazem (úspora na bankovních poplatcích), pomoc česky mluvícího konzultanta s implementací systemu v hotelu a možnost využití helpdesku vč. víkendů, kde hotelu zkušení pracovníci pomohou obsloužit system—(zadat ceny, zavřít system na dálku, nastavit balíček služeb apod.). Novinkou je I napojení ON—Line rezervací na web hotelu, kde si hosté on-line mohou provést rezervaci a v 6 světových jazycích získat potvrzení rezervace, které přijde hotelu—za unikátní nástroj on-line rezervací z vlastního webu hotelu se platí pouze 19 EUR měsíčně bez jakýchkoliv násl. provizí.

 

Co jsou elektronické distribuční systémy?

Dříve se prodávala hotelová kapacita především přes cestovní kanceláře a tour operátory. Letecké kanceláře však již dříve připravily elektronické prodejní kanály a brzy k prodeji letenek přidali i rezervace ubytování. Tento trh byl a je tvořen systémy: Amadeus, Sabre, Galileo a Worldspan. Používat tyto systémy mohly pouze agentury s tzv. IATA licencí. Nyní s rozvojem internetu tyto 4 hlavní platformy vytvořily i internetové prostředí, kde si již rezervace mohou udělat běžní občané z domova. Vedle toho obrovský nárůst také zažívají internetové portály s názvy jako Hotels.com, Travelocity, Expedia, Orbitz apod. a desítky dalších.

 

Jak se může hoteliér na tyto prodejní kanály napojit?

Hoteliér má dvě možnosti. Buď se napojí na některé systémy přímo a přes internet bude upravovat kapacity a ceny, které hodlá nabízet v určitém období nebo využije zprostředkovatele.

 

V čem je pro hoteliéry v těchto dvou typech napojení rozdíl?

V prvním případě obsáhne hoteliér jen zlomek trhu, riskuje že nestihne uhlídat zavírání a otevírání kapacit na všech použitých kanálech včas aby neriskoval overbooking, platí komise individuálně a bankovní poplatky vše prodražují, každý systém je jiný takže je jiná struktura ceny, hesla apod. Hoteliér také během roku mění nabídku balíčků (packagů), fotek, informací o hotelu či chce pro určitou velkou mezinárodní firmu nabídnout speciální cenu. To vše přes zprostředkovatele lze přes jednu obrazovku, kdy to je provedeno jednou a ihned se informace zaktualizují v celém světě na všech systémech. Přímé napojení je levnější, protože se neplatí zprostředkovatelská firma. I tak hotel však dosahuje podstatně vyšší ceny protože prodává téměř výhradně finálním klientům než při prodeji přes cestovní kanceláře.

 

Které hotely by měly být napojeny na systémy?

HotelConsult doporučuje službu hotelům i penzionům všude, kam jezdí zahraniční turisté i mezinárodní obchodní klientela. Hotel by měl poskytovat alespoň standard ve výši 3 hvězdy ale kapacita není limitována. Doporučujeme alespoň 30 pokojů. Systém může být i na menších penzionech, kde je zajištěna služba, která může především kapacity aktivně aktualizovat. Aby systémy přinesly maximální užitek, je třeba s nimi aktivně pracovat – snižovat či zvyšovat cenu dle aktuální situace na trhu a v hotelu, mít atraktivní fotografie, aktuální a pravdivé inforamce o hotelových službách, poloze hotelu a atraktivitách v jeho okolí.

 

 

Více informací si vyžádejte na:

startl@hotelconsult.cz

www.qr-hotels.com